Komunikacja organizacja aplikacje keto

Warto się zmieniać

Jerzy

JRK VLOG #062

Opowiem Ci, co się u mnie zmieniło przez ostatnie sześć lat. A zmieniło się dosyć dużo.

★ Po pierwsze: schudłem 45 kilo. Jestem dumny!

★ Po drugie: na przestrzeni ostatnich sześciu lat rzuciłem palenie. Przechodząc przez dwa etapy: najpierw zamieniając fajki analogowe na elektroniczne, później elektroniczne na snusa, a później rzucając snusa. Polecam. To działa.

★ Zacząłem uprawiać sport. Całe życie nie uprawiałem żadnego sportu. Kompletnie nic! Zacząłem biegać. Pomalutku. Teraz staram się codziennie przebiegać 10 kilometrów.

Zmień coś

No i dlaczego Ci o tym wszystkim opowiadam? Po pierwsze dlatego, że mam nadzieję, że jeżeli mnie czytasz, to dojdziesz do wniosku:

kurde, jak temu Rajkow-Krzywickiemu się udało, no to może (przecież on nie jest jakiś wyjątkowy) mi się też uda, nie?

Po drugie: jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że... że zmiana w życiu jest wartością. Że warto się zmieniać. Że to wszystko, co się mówi o tym, że:

bo jest mi wygodnie, nie będę robił inaczej, jestem przyzwyczajony do tego, żeby w piątek wieczór się uchlać, więc całe życie będę tak robił,

że to nie tędy droga. W sensie takim, że jeżeli się nie stara być coraz lepszym człowiekiem w życiu, no to jednak się marnuje to życie.

Jesteś wzorem dla kogoś

Nie każdy z nas ma możliwość zrobienia jakiejś trwałej różnicy na świecie. Napisania książki, która pozmienia ludziom życiorysy, albo założenia firmy typu Facebook albo Google. Większość z nas może jednak kreować swoje życie. Zmianami robi się to życie coraz lepsze.

Takim niejako przypieczętowaniem tego, że robię dobrze wybierając drogę zmiany w swoim życiu i próbując niewielkie rzeczy w swoim życiu zmieniać, były narodziny mojej córki. Uzmysłowiłem sobie, że dla zupełnie nowego człowieka będę wzorem. Ona się będzie na mnie patrzyła i będzie się uczyła tego, jak ja sobie radzę z różnymi problemami, jak ja prowadzę życie, jak sobie radzę ze stresem, na co poświęcam swój czas.

Doszedłem do wniosku, że chcę jej dać dobry przykład i chcę być dla niej lepszym wzorem, niż człowiek, którym wtedy byłem. I tak jest do dzisiaj.

Wcale nie zawsze rano mam ochotę wstać i pobiegać.

Wcale nie zawsze mam ochotę nakręcić materiał do vloga. Ale wtedy się zastanawiam i mówię:

no kurcze, robię to dla niej.

Ona obejrzy ten odcinek, ona zobaczy, że tata biega, że tata vloguje. No i wtedy to robię.

Także dzisiaj namawiam Cię do jednej rzeczy. Znajdź jedną rzecz w swoim życiu, która nie do końca Ci pasuje i podejmij decyzję: za rok już tej rzeczy nie będzie. A potem codziennie rób coś, co Cię zbliży do tego, żeby to się udało.

Trzymam kciuki! Jestem pewien, że Ci się uda!

Share twitter/ facebook/ copy link