To musi działać sprawnie, szczególnie na etapie podejmowania przez klienta decyzji o zakupie produktu lub usługi, oraz na etapie zaraz po zakupie – gdy pojawia się wiele pytań.

#124

Tym razem zaprezentuję Wam swoją twarz trendwatchera. Przewidując pewne trendy, które w pełni dojdą do głosu w przyszłości, poradzę Wam, w co inwestować w firmie, żeby zapewnić jej dobre prosperowanie za kilka lat, a nawet już za kilkanaście miesięcy.

Już dziś widać, że w Polsce są trzy kluczowe dla firm rejony, które doinwestowane zapewnią im konkurencyjność na rynku. I – co mnie cieszy szczególnie – nie ma wśród nich polityki cenowej. Konkurowanie cenami przechodzi do przeszłości. Na szczęście.

Co to zatem za rejony działalności firmy?

po pierwsze: support IT, czyli ludzie, którzy ułatwiają pracę pozostałym, a najbardziej tym, którzy przynoszą do firmy jakąś wartość: klienta, deal, pieniądze; bez sprawnego działu IT nie możemy mówić o nowoczesnym zarządzaniu, o nowoczesnej, konkurencyjnej firmie;

po drugie: customer service, customer support, czyli komunikacja z klientem; musi działać sprawnie, szczególnie na etapie podejmowania przez klienta decyzji o zakupie produktu lub usługi, oraz na etapie zaraz po zakupie – gdy pojawia się wiele pytań; trzeba na nie odpowiadać szybko - klienci nie mają czasu i będą go mieć coraz mniej (a nic tak nie drażni jak oczekiwanie na odpowiedź w ważnej dla nas sprawie);

po trzecie: user experience, czyli ludzie, którzy dbają o to, żeby Wasze strony internetowe, aplikacje były intuicyjne i nie zabierały niepotrzebnie czasu na rozpracowanie jak z nich korzystać, a oferty i umowy żeby były zrozumiałe.

Inwestując pieniądze w te obszary możesz tylko zyskać. Inwestycja zrobiona dziś za dwa lata zwróci Ci się, a konkurencja – o ile nie zrobi tego samego – nie będzie mogła Ci zagrozić. Warto? Warto.