JRK VLOG #068

Dzisiaj chciałbym z Tobą porozmawiać na temat toksycznych ludzi. Już kiedyś ten temat poruszałem u siebie na vlogu, ale warto do niego co jakiś czas wrócić.

Tylko jeden z wielu wymiarów

Dosyć często w życiu spotkasz toksycznych ludzi i zazwyczaj ta ich toksyczność będzie tylko jedną cechą Waszej relacji, a cała reszta będzie w porządku. Toksyczny może być:

★ Twój współpracownik w pracy,

★ Twój szef,

★ koleżanka, z którą robisz zakupy,

★ kolega, z którym chodzisz do kina.

Ta toksyczność to może być jedna cecha, a równolegle ta osoba może mieć całą masę innych zalet.

Ratunku, zatrudniłem psychopatę!

Gdziekolwiek w Twoim życiu się nie pojawi toksyczny osobnik, będzie sprawiał, że nigdy do końca nie wyciągniesz przyjemności ani satysfakcji z tego, co z nim robisz.

Może się też zdarzyć, że na przykład w pracy zatrudnisz kogoś, kto na rekrutacji będzie wyglądał na sympatyczną osobę, a później okaże się, że jest toksyczny w relacjach ze swoim zespołem. I co wtedy? No porażka, taka wtopa rekrutacyjna! W firmie jest wakat, pilna potrzeba do zagospodarowania, niezbędne ręce do pracy, a tu zonk!

Eliminuj

Mam jedną radę dla Ciebie odnośnie tego jak należy postępować z toksycznymi ludźmi. To jest rada, która czasami jest bolesna, ale warto ją za każdym razem stosować i nie zwlekać.

Należy się jak najprędzej tych toksycznych ludzi pozbywać ze swojego otoczenia. Za wszelką cenę.

Jeżeli to jest ktoś, kogo zatrudniłeś - zwolnij go.

Jeżeli to jest ktoś, z kim spędzasz wolny czas, to przestań spędzać ten czas z tą osobą. Trudno, znajdziesz sobie inną drużynę piłki nożnej, inny zespół do grania koncertów, inną koleżankę do zakupów. Ludzi grających w piłkę, tworzących muzykę czy też lubiących zakupy jest dużo na świecie - nie warto się męczyć.

W dłuższym okresie czasu, nieusunięci z Twojego życia toksyczni ludzie sprawią, że będziesz się czuła źle, że będzie Ci nawet fizycznie niedobrze.

Życie jest za krótkie, żeby się męczyć z takimi ludźmi.